Rośnie oprocentowanie najkrótszych lokat

Monika Dekrewicz Bankier.pl
opublikowano: 06-11-2017, 22:00

Stawki niektórych miesięcznych lokat poszły w górę. Na taki ruch zdecydowały się te same banki co przed miesiącem — Idea Bank oraz Lion’s Bank

Lokata Tylko Teraz zniknęła z oferty Idea Banku, ale… tylko na chwilę. 26 października bank ponownie dał możliwość jej otwarcia — tym razem na nieco lepszych warunkach. Obecnie obowiązująca stawka wynosi o 0,15 pkt. proc. więcej niż na początku października, czyli 3 proc. w skali roku. Dzięki temu Idea Bank umocnił się na pozycji lidera w zestawieniu najlepszych lokat na 10 tys. zł bez dodatkowych warunków oraz najkorzystniejszych depozytów na 100 tys. zł.

Bank uprzedza w regulaminie, że lokata może zostać wycofana w dowolnym czasie. Podwyżki objęły także Lokatę Profitable oraz Lokatę Profitable Plus, które należą do oferty Lion’s Banku. Nowe stawki zostały zaprezentowane 24 października. Odsetki na pierwszej z nich wzrosły z 2,2 do 2,55 proc., natomiast zmiana na lokacie z kontem osobistym nie była aż tak imponująca. W listopadzie można otrzymać o 0,10 pkt. proc. więcej niż przed miesiącem, czyli 2,75 proc. w skali roku.

Z dodatkowymi warunkami

Na podium zestawienia najwyżej oprocentowanych lokat miesięcznych dla wkładu 10 tys. zł, które wymagają spełnienia dodatkowych warunków, zameldowały się te same propozycje co w październiku. Na czele znajduje się Eurobank z Lokatą Logujesz-Lokujesz. Stawka wynosi 3,50 proc. w skali roku, co pozwoli zarobić ponad 23 zł. Z oferty można skorzystać wyłącznie przez aplikację mobilną po założeniu konta osobistego. Bank stosuje jeszcze jedno ograniczenie — depozyt jest dostępny przez określoną liczbę dni. Można go otworzyć do 7 dni po aktywacji aplikacji na pierwszym urządzeniu. Na lokacie można przechować nie więcej niż 10 tys. zł.

Pozycja druga w tabeli to Lokata Happy z odsetkami w wysokości 3 proc. w skali roku, którą można znaleźć wśród produktów oszczędnościowych Idea Banku. Stawka w tej wysokości przyniesie zysk na poziomie 20 zł. Podobnie jak oferta lider, również ta posiada pewien haczyk — w jej przypadku jest to wymóg posiadania statusu nowego klienta. Ograniczona do 10 tys. zł jest także kwota maksymalna. O 0,25 pkt. proc. niższą ofertą znajdziemy na Lokacie Profitable Plus w Lion’s Banku. Warunkiem niezbędnym do jej otwarcia jest posiadanie konta osobistego z oferty banku.

Bez przeszkód

Najlepsza lokata miesięczna na 10 tys. zł, która nie wymaga podpisywania umów o dodatkowe produkty ani spełniania innych warunków, ustępuje oprocentowaniem jedynie liderowi zestawienia z tzw. gwiazdkami. Stawka na tym depozycie wynosi 3 proc. w skali roku, czyli tyle samo, ile na Lokacie Happy. Tyle Idea Bank oferuje na lokacie Tylko Teraz. Kolejne dwa miejsca w rankingu zajmują Lokata Profitable oraz Lokata internetowa. Pierwsza z nich to oferta Lion’s Banku, której wybór zaowocuje odsetkami w wysokości około 17 zł od 10 tys. zł. Stawka na tym depozycie wynosi 2,55 proc. w skali roku. Lokata internetowa to natomiast produkt PlusBanku z prawie dwukrotnie niższym oprocentowaniem — 1,30 proc. w skali roku. Posiadacze tej lokaty otrzymają po miesiącu kapitał powiększony o około 9 zł z każdych 10 tys. zł.

Na grubszy portfel

Atrakcyjnym ofertom towarzyszy często jakiś dodatkowy wymóg — zwykle będzie to posiadanie konta osobistego czy ulokowanie nowych pieniędzy. Popularnym warunkiem jest również stosowanie ograniczonej kwoty maksymalnej, co w rezultacie nie pozwoli klientom z grubszym portfelem na

osiągnięcie zakładanego zysku. Nie inaczej jest w przypadku lokat miesięcznych. Posiadacz 100 tys. zł na najwyżej oprocentowanej lokacie z pierwszej tabeli będzie mógł zdeponować zaledwie część swoich oszczędności. Najlepsza lokata dla wkładu w tej wysokości oferuje stawkę w wysokości 3 proc. w skali roku. Mowa o Lokacie Tylko Teraz od Idea Banku, którą można założyć online. Depozyt ten pozwoli zarobić około 200 zł. Drugie miejsce w zestawieniu przypadło Lokacie Profitable Plus na 2,75 proc. w skali roku. Skorzystanie z niej będzie możliwe po założeniu konta w Lion’s Banku. W ramach tego depozytu można zarobić ponad 183 zł. Około 100 zł otrzyma klient, który otworzy depozyt z ostatniego miejsca w TOP3. EnveloLokata Mobilna posiada stawkę 1,50 proc. w skali roku i jest skierowana do posiadaczy konta osobistego, którzy korzystają z aplikacji na smartfona lub tablet. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Dekrewicz Bankier.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie oprocentowanie najkrótszych lokat