Rośnie problem zatorów

DI, PAP
opublikowano: 08-08-2012, 00:00

WAŻNE DANE

Indeks Należności Przedsiębiorstw, który pokazuje prognozy i obecny stan m.in. terminowego regulowania zobowiązań wobec kontrahentów, spadł w lipcu br. do 83,1 pkt z 84,2 pkt — podały Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych i Krajowy Rejestr Długów.

To już czwarty z rzędu spadek tego wskaźnika. Andrzej Kulik z KRD dodał, że wskazuje to na dalsze silne pogorszenie obsługi należności w polskich firmach.

— Obecna wartość Indeksu Należności Przedsiębiorstw jest najniższa od lipca 2009 r., kiedy to sytuacja polskich przedsiębiorstw była bardzo niekorzystna, a polska gospodarka odczuwała główne uderzenie kryzysu — stwierdzili autorzy badania.

Wskazali, że niepokojącym sygnałem jest również skala pogorszenia w obszarze należności, w reakcji na stosunkowo niewielkie spowolnienie wzrostu gospodarczego. Oznacza to, że problemy z należnościami mogą wpływać na ograniczenie wydatków przedsiębiorstw na inwestycje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy