Rośnie produkcja aut osobowych

DI
15-07-2005, 00:00

W czerwcu tego roku w polskich fabrykach wyprodukowano 48 061 tys. aut osobowych, czyli o prawie 35 proc. więcej niż w maju i tylko o 0,5 proc. mniej niż przed rokiem — podał Samar. 

W I półroczu 2005 r. w Polsce wyprodukowano 258,8 tys. aut osobowych, o 5,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Zdaniem specjalistów Samaru, polskie auta nadal cieszą się dużym powodzeniem za granicą, głównie w Europie Zachodniej. Ponad 93 proc. aut osobowych i ponad 90 proc. dostawczych, wytworzonych w czerwcu, znalazło zagranicznych nabywców.

Największym producentem aut osobowych w Polsce jest nadal FIAT. Jego udział wyniósł w czerwcu 54,2 proc. Drugą pozycję, z 22,7-proc udziałem, zajmuje Opel. Na dalszych miejscach znajdują się: Volkswagen (17,4 proc.), FSO (5,6 proc.), producent honkerów intrall (0,1 proc.).

W rankingu produkowanych w Polsce modeli pierwsze miejsce zajmuje Fiat Panda, który ma 45-proc. udział w całkowitej produkcji w polskich fabrykach. Dalsze miejsca zajmują: Opel Astra (13,5 proc.) i Volkswagen Caddy (11,6 proc.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie produkcja aut osobowych