Rośnie przekonanie o bliskim parytecie dolara i euro

Po zwycięstwie wyborczym w USA Donalda Trumpa rośnie przekonanie na rynku o zbliżającym się pierwszym od 2002 roku parytecie dolara i euro.

Traderzy widzą już 45 proc. szansy na to, że wartość euro zrówna się z wartością dolara w przyszłym roku. To oznacza, że dostrzegają dwukrotnie większe prawdopodobieństwo parytetu tych walut niż jeszcze tydzień temu.

Wyborcze zapowiedzi Donalda Trumpa o zwiększeniu wydatków i obniżeniu podatków nasiliły spekulacje, że tempo wzrostu gospodarczego w USA wzrośnie, co skłoni Fed do szybszych podwyżek stóp procentowych. To spowodowało, że dolar jest najmocniejszy od prawie roku.  

Deutsche Bank, czwarty na świecie trader walut, jest przekonany, że wynik wyborów prezydenckich w USA zapowiada spadek wartości euro poniżej 1 USD w 2017 roku. George Saravelos, strateg banku w Londynie prognozuje, że euro będzie notowane po 1,05 USD na koniec tego roku, a na koniec przyszłego po 0,95 USD. Będzie to jego najniższy kurs od czerwca 2002 roku.

Konsensus na Wall Street wskazuje jednak na mocniejsze euro, notowane po 1,11 USD na koniec przyszłego roku. Obecnie jest notowane po 1,08 USD.

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rośnie przekonanie o bliskim parytecie dolara i euro