Rośnie przewaga Airbusa w zamówieniach

opublikowano: 07-11-2019, 20:24

Paneuropejski koncern kosmiczno-lotniczy Airbus wzmacnia przewagę nad największym rywalem w kontekście pozyskiwanych zamówień na swoje samoloty, donosi Reuters.

Firma pozyskała w październiku zamówienia na 415 samolotów, w tym największe zamówienia od jednej z linii lotniczych. Chodzi o 300 maszyn zakontraktowanych przez IndiGo. Daje to w ujęciu narastającym w okresie styczeń-październik  718 samolotów, a netto po odliczeniu rezygnacji 542 maszyny.

Airbus A330neo
Zobacz więcej

Airbus A330neo fot. REUTERS/Regis Duvignau/Forum

Tymczasem amerykański Boeing poinformował o „zaledwie” 170 zamówieniach (dane dostępne tylko do końca września), a netto wynik jest ujemny i wynosi minus  54  samoloty. Wszystko przez problemy z uziemionym modelem 737 MAX, który był najlepiej sprzedającym się w portfolio firmy z Chicago.

Airbus, który w ubiegłym tygodniu obniżył swój roczny cel dostaw o 2-3 proc. do 860 samolotów, poinformował że dostarczył 648 samolotów w ciągu pierwszych 10 miesięcy 2019 r.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy