Rośnie ranga Polski

GN
opublikowano: 10-02-2011, 00:00

Vienna Insurance Group pokonała w Polsce próg 3 mld zł ze składek. Chce odzyskać rentowność w majątku.

Vienna Insurance Group pokonała w Polsce próg 3 mld zł ze składek. Chce odzyskać rentowność w majątku.

Rośnie sprzedaż — z tego władze Vienna Insurance Group (VIG), do której w Polsce należą Compensa, Interrisk, Benefia i PZM, mogą być zadowolone. W 2010 r. z polis majątkowych grupa zebrała 2,25 mld zł, o 19 proc. więcej niż przed rokiem, a z życiowych 754 mln zł, o 5 proc. więcej. W sumie Polska z przypisem 754 mln EUR jest już dla Austriaków trzecim rynkiem. Ale na tym koniec dobrych wieści. Zysk stopniał z 67,5 mln do 13,3 mln zł. Zawinił biznes majątkowy, na którym w sumie grupa straciła prawie 71 mln zł. Honoru broniła życiowa Compensa, która zwiększyła zysk z 6 do 21 mln zł. Zarząd robi dobrą minę do złej gry.

— Bardzo duży wpływ na tegoroczne wyniki finansowe nasze i całej polskiej branży ubezpieczeniowej miał wzrost liczby szkód w sektorze ubezpieczeń komunikacyjnych oraz szkody powodziowe — mówi Franz Fuchs, prezes VIG Polska.

Dlatego Austriacy zmieniają priorytet.

— W 2010 r. ponownie wyprzedziliśmy rynek majątkowy pod względem tempa wzrostu. W przyszłości planujemy zyskowny wzrost — zapowiada Franz Fuchs.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy