Rośnie wartość bankowych aktywów PZU

PAP
opublikowano: 26-01-2017, 19:10

Wartość aktywów bankowych - należących już dziś do Grupy PZU oraz tych, które mogą należeć w przypadku zakończenia trwającego obecnie procesu przejmowania od Unicredit - wzrosła od 8 grudnia ubiegłego roku, czyli od dnia ogłoszenia transakcji zakupu akcji Banku Pekao SA o 1,3 mld zł. To pokazuje m.in. jak atrakcyjna była cena, którą zdecydował się zapłacić PZU za walory Pekao SA - wynika z nieoficjalnych źródeł niezależnych ekspertów.

Od 8 grudnia do 25 stycznia indeks WIG Banki wzrósł o niespełna 13 proc. Na tym tle doskonale prezentowały się walory należącego do Grupy PZU Alior Banku, który podrożał o niemal 20 proc. W tym samym czasie akcje Banku Pekao SA, którego zakup razem z Polskim Funduszem Rozwoju 8 grudnia ogłosił PZU, wzrosły o ponad 14 proc.

Zobacz więcej

Siedziba PZU

fot. WM, Puls Biznesu

Akwizycja Banku Pekao oczywiście nie jest przesądzona, gdyż odpowiednie zgody muszą jeszcze wydać organy nadzoru. Wartości udziału PZU w Alior Banku wzrosła o 391,3 mln zł, a wartość udziału w Banku Pekao, będącego w trakcie przejęcia, podniosła się o 910,8 mln zł.

Zdaniem obserwatorów rynku na wzrastające kursy banków na GPW wpływają m.in. dobre nastroje na rynkach akcji na świecie. Jeśli zatem inwestorzy zagraniczni będę zainteresowani polskim rynkiem akcji, to ich uwaga będzie skierowana m.in. na akcje banków, które mają największą wagę w najważniejszym polskim indeksie WIG20. Prognozy dotyczące wyników banków za IV kwartał ubiegłego roku również wskazują, że był on znacznie lepszy niż rok temu

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy