Czytasz dzięki

Rośnie zainteresowanie tanimi liniami lotniczymi

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 06-09-2005, 17:30

Tanie linie lotnicze Ryanair przewiozły w sierpniu 3 mln 260 tys. pasażerów, o 27 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformowali przedstawiciele Ryanaira na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

Tanie linie lotnicze Ryanair przewiozły w sierpniu 3 mln 260 tys. pasażerów, o 27 proc. więcej niż rok wcześniej - poinformowali przedstawiciele Ryanaira na wtorkowej konferencji prasowej w Warszawie.

    Według Ryanaira, sierpniowy wynik jest wyższy niż wynik British Airways - o 160 tys. pasażerów. Jest też znacznie wyższy niż wynik z sierpnia 2004 roku, kiedy to Ryanair przewiózł 2 mln 565 tys. pasażerów.

    Inny tani przewoźnik, SkyEurope, poinformował w komunikacie przesłanym PAP, że w lipcu i sierpniu przewiózł ponad 480 tys. pasażerów, czyli o 93 proc. niż w letnich miesiącach ubiegłego roku.

    Tanie linie oferują na ogół bilet tym tańszy, im wcześniej jest wykupiony, różnice w cenach mogą też wiązać się z popytem na dany lot. Linie te często latają nie na lotniska położone na terenie lub w bezpośrednim pobliżu wielkich miast, ale na lotniska położone dalej, nawet w odległości kilkudziesięciu kilometrów od dużych aglomeracji.

    W sezonie zimowym (w liniach lotniczych zaczyna się on w końcu października i trwa do końca marca) Sky Europe poleci z Warszawy do Paryża (Orly), Londynu (Stansted), Bratysławy - 6 razy w tygodniu, 5 razy w tygodniu do Rzymu (Fiumicino) i Mediolanu (Bergamo) oraz raz w tygodniu do Salzburga.

    Z Krakowa przewoźnik zaplanował 6 lotów tygodniowo do Paryża (na lotnisko Orly), 7 lotów tygodniowo do Londynu (Stansted) oraz po 3 loty tygodniowo do Manchesteru, Amsterdamu i Dublina, 4 loty do Mediolanu (Bergamo) i 5 lotów tygodniowo do Rzymu (Fiumicino).

    Sky Europe oferuje również połączenia - 2 razy w tygodniu - z Londynu (Stansted) z Popradem na Słowacji, skąd jest komunikacja z Zakopanem.

    Ryanair w sezonie zimowym będzie 2 razy dziennie latać do Londynu (Stansted) z Gdańska, Rzeszowa, Szczecina, Łodzi, Poznania, Wrocławia, Bydgoszczy oraz z Krakowa. Do Frankfurtu-Hahn będzie można polecieć cztery razy w tygodniu z Gdańska i trzy razy w tygodniu z Rzeszowa. Trzy razy w tygodniu Ryanair będzie latał z Krakowa do Glasgow (Prestwick).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane