Rośnie zysk Śnieżki

KSA
14-05-2008, 00:00

Producent farb pokazał dobre wyniki kwartalne. Rynek przyjął je  ze spokojem.

Producent farb pokazał dobre wyniki kwartalne. Rynek przyjął je ze spokojem.

W I kwartale Śnieżka zanotowała 104,76 mln zł skonsolidowanych przychodów. To o 8 proc. więcej, niż miała w tym samym okresie przed rokiem. Na innych poziomach rachunku zysków i strat było znacznie lepiej. Zysk operacyjny grupy wzrósł o blisko 40 proc., do 9,62 mln zł. Zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł nieco ponad 6 mln zł (+52 proc.).

Ilość gotówki w kasie producenta farb i lakierów rośnie. Dlatego Śnieżka nie ma oporów przed dzieleniem się zarobkami z akcjonariuszami. Zarząd zapewnił, że może przeznaczyć ponad 15 mln zł z ubiegłorocznego zysku na wypłatę dywidendy. Daje to 1,1 zł na akcję.

Wkrótce ma też ruszyć kolejny skup akcji Śnieżki, na który akcjonariusze zgodzili się w połowie marca. Spółka zamierza wydać na buy-back maksymalnie 55 mln zł. Jednak w wyniku skupu i tak słaba płynność papierów Śnieżki może się jeszcze pogorszyć. Wczoraj, mimo pozytywnych danych finansowych, handel akcjami spółki był mizerny, a wyraźniejszy wzrost kursu (+4,4 proc.) pojawił się dopiero pod koniec sesji.

Tymczasem Witold Waśko, wiceprezes Śnieżki, potwierdził wczoraj w TVN CNBC Biznes, że w IV kwartale powinna ruszyć budowa nowego zakładu spółki w Rumunii. Pierwszy etap ma pochłonąć 5 mln euro.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rośnie zysk Śnieżki