Ross wierzy w podpisanie częściowej umowy z Chinami w listopadzie

opublikowano: 04-11-2019, 07:10

Amerykański sekretarz handlu Wilbur Ross wyraził optymizm co do podpisania tzw. Pierwszej Fazy umowy handlowej z Chinami jeszcze w listopadzie. Zasygnalizował, że „już niedługo” zostaną wydane licencje dla amerykańskich firm na sprzedaż produktów chińskiemu Huawei Technologies.

W niedzielę prezydent Donald Trump powiedział dziennikarzom, że częściowa umowa handlowa z Chinami, jeśli zostanie dogadana, będzie podpisana „gdzieś w USA”.

- Przede wszystkim chcę mieć umowę – powiedział Trump. – Dla mnie miejsce spotkania nie jest żadnym problemem – dodał. 

Ross powiedział, że możliwymi miejscami podpisania umowy mogą być stany Iowa, Alaska, Hawaje, czy jakaś lokalizacja w Chinach. Podkreślił, że USA upewniają się iż każda strona ma jasne i szczegółowe rozumienie tego, na co się zgodziła.

- Jest dobrze, robimy postępy i nie ma naturalnego powodu, dlaczego nie miałoby to nastąpić – powiedział amerykański sekretarz handlu. – Ale nie wiadomo, czy to się trochę nie opóźni. To zawsze jest możliwe – dodał. 

Częściowa umowa handlowa USA z Chinami miała być podpisana w połowie listopada na szczycie APEC w Chile. Władze tego kraju odwołały jednak niedawno szczyt z powodu rozruchów.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy