Rosyjska mafia okrada niemiecką służbę zdrowia na 1 mld EUR

opublikowano: 18-04-2016, 11:11

Niemiecki system opieki zdrowotnej traci rocznie 1 mld EUR z powodu oszustw. Jak donosi „Die Welt am Sonntag”, trop prowadzi do rosyjskiej mafii.

Jeden z opisanych przez gazetę procederów dotyczy 24-godzinnej opieki nad ciężko chorymi. Zamiast dobowej opieki, pacjenci byli np. odwiedzani dwa lub trzy razy dziennie, co wiąże się ze znacznym obniżeniem kosztów.

Szacuje się, że w Niemczech pacjentów wymagających intensywnej opieki jest obecnie około 19 tys., a to przekłada się na konkretne pieniądze.

Miesięczny koszt opieki nad tymi pacjentami to około 22 tys. EUR, z czego jedna piąta zdaniem gazety wpadła w ręce oszustów.

„Die Wlet am Sonntag” ujawnia, że wyłudzaniem pieniędzy z niemieckiego systemu opieki zdrowotnej zajmują się zorganizowane grupy przestępcze z Europy Wschodniej, a konkretnie z Rosji i Ukrainy.

Pixabay/CC0 Public Domain
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane