Rosyjska spółka zależna Hoop wybuduje własny zakład

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-01-2006, 20:06

Megapack, rosyjska spółka zależna od Hoopa - producenta i dystrybutora napojów - przygotowuje się do budowy własnego zakładu. Zdaniem wiceprezesa Hoop Marka Jutkiewicza, projekt ten może zająć ponad dwa lata.

Megapack, rosyjska spółka zależna od Hoopa - producenta i dystrybutora napojów - przygotowuje się do budowy własnego zakładu. Zdaniem wiceprezesa Hoop Marka Jutkiewicza, projekt ten może zająć ponad dwa lata.

"Już pracujemy nad tym, jesteśmy na etapie przygotowań. Myślę, że taki projekt zajmie powyżej dwóch lat" - powiedział PAP Jutkiewicz.

Hoop informował w połowie ubiegłego roku, że Megapack w perspektywie kilku lat może wybudować własny zakład produkcyjny w Rosji. Obecnie dzierżawi budynki i teren, na którym odbywa się produkcja.

Zdaniem Jutkiewicza, budowa nowego zakładu może rozpocząć się szybciej, dzięki kontraktowi z Pepsico Holdings, dla którego Megapack od początku 2005 roku rozlewa napoje w Rosji.

Hoop poinformował w poniedziałek w komunikacie, że spółka Megapack podpisała z Pepsico Holdings sp. z o.o. z siedzibą w Rosji aneks do umowy na rozlew napojów bezalkoholowych, który określa wynagrodzenie dla Megapack na około 43 mln zł w ciągu trzech lat oraz przedłuża okres trwania umowy do 31 grudnia 2008 roku.

50 proc. udziałów w Magapacku ma Hoop, 50 proc. natomiast znajduje się w posiadaniu kilku osób fizycznych, obywateli rosyjskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane