Rosyjski budżet traci 80 mln USD z powodu zakłóceń eksportu ropy naftowej

Interfax.pl
28-09-2007, 12:01

Rosyjski budżet stracił ponad 80 mln USD z tytułu uszczuplenia cła eksportowego z powodu zakłóceń w harmonogramie eksportu ropy w  drugim i trzecim kwartale 2007 r. - źródło w rosyjskim Ministerstwie Przemysłu i  Energii poinformowało agencję Interfax.

Zakłócenia dotyczyły głównie dostaw ropy przez spółkę Łukoil do Niemiec - twierdzi ministerstwo. W drugim kwartale, Łukoil dostarczył tylko 1,06 mln ton ropy z planowanych 1,8 mln ton, a w trzecim kwartale spółka dostarczyła 1,1 mln ton z planowanych 2 mln ton.

Jak informowano wcześniej, Łukoil zredukował latem dostawy ropy do Niemiec o ok. jedną trzecią z powodu pogorszenia się warunków ekonomicznych dostaw ropy w tym kierunku. Poźniej Łukoil poinformował, że osiągnął porozumienie ze spółką Sunimex, by podnieść ceny za ropę sprzedawaną w Niemczech, i że jest przygotowany na dostarczanie poprzednich ilości ropy, które wynosiły ok. 450.000 miesięcznie.

W przyszłości Łukoil planuje zrezygnować z udziału pośredników przy sprzedaży ropy do Niemiec.

Interfax.pl

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Interfax.pl

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Rosyjski budżet traci 80 mln USD z powodu zakłóceń eksportu ropy naftowej