Rosyjski gigant górniczy z zakazem udziału w branżowej konferencji

opublikowano: 17-10-2022, 20:17
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

London Bullion Market Association nie pozwoliła rosyjskiemu koncernowi Norilsk Nickel na udział w trwającej obecnie dorocznej konferencji branży metali szlachetnych. Jako powód wskazano napaść Rosji na Ukrainę, informuje Bloomberg.

Norilsk Nickel, największy producent palladu, został poproszony aby nie fatygował się na konferencję branżową w Lizbonie w dniach 16-18 października. Bloomberg zwraca uwagę, że rosyjski koncern nie został objęty sankcjami ani przez Unię Europejską, ani przez USA. Jednak, jak pisze agencja, niechęć do spółek z Rosji wychodzi poza ramy oficjalnych działań.

Rzecznik London Bullion Market Association powiedział, że stowarzyszenie uznało za niewłaściwe przyjęcie rejestracji udziału Norilsk Nickel „w związku z sytuacją międzynarodową”.

Bloomberg przypomina, że coroczna konferencja branży metali szlachetnych to najważniejsze tego rodzaju wydarzenie w jej kalendarzu. Stanowi kluczową możliwość spotkania firm górniczych z klientami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane