Rosyjski minister krytycznie o tweetach „przywództwa USA”

opublikowano: 09-10-2018, 12:12

Aleksander Nowak, rosyjski minister energii oświadczył, że wpisy „przywództwa USA” w mediach społecznościowych powodują konfuzję na globalnych rynkach, pisze Reuters.

- Emocjonalne wybuchy, komentarze, tweety, która pochodzą od amerykańskiego przywództwa, powodują konfuzję na rynkach – powiedział Nowak w wywiadzie udzielonym rosyjskiej telewizji. – W zasadzie, rynek nie rozumie jak działać, co zdarzy się w przyszłości – dodał.

Zobacz więcej

Aleksandr Nowak

Bloomberg

Uwagi Nowaka dotyczą prawdopodobnie wyjątkowej aktywności na Twitterze prezydenta Donalda Trumpa. 45. prezydent USA opublikował już ponad 39 tys. wpisów. Obserwuje go 55 mln osób. W ostatnim czasie Trump wzywał na Twitterze największych producentów ropy do zwiększenia wydobycia. Miało to zahamować wzrost cen surowca spowodowany obawami niedostatecznej podaży po wejściu w życie 4 listopada sankcji nałożonych przez USA na Iran, które uniemożliwią mu dalszy eksport ropy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu