Rosyjski producent nawozów mineralnych zwiększył produkcję

DI, PAP
opublikowano: 13-02-2013, 09:15

Uralchim, jeden z największych rosyjskich producentów nawozów mineralnych zwiększył produkcję – podał rosyjski serwis informacji gospodarczej Prime.

W 2012 roku produkcja rosyjskiego producenta nawozów mineralnych Uralchim wzrosła o 2 proc. do ponad 6 mln ton w porównaniu do 2011 roku. Dyrektor generalny przedsiębiorstwa Dmitrij Koniajew zaznaczył, że w ub.r. koncern działał elastycznie uwzględniając zapotrzebowanie rynku.

Rosjanie zwiększyli m.in. produkcję amoniaku. Jak podaje rosyjski Naukowo-Badawczy Instytut Przemysłu Azotowego i Syntezy Organicznej (ros. GIAP), w 2012 roku Uralchim został największym rosyjskim producentem amoniaku. Produkcja amoniaku wyniosła 2,782 mln ton, co stanowi wzrost o 3 proc. w porównaniu do 2011 roku.

Uralchim zajmuje drugie miejsce na świecie i pierwsze miejsce w Rosji ze względu na produkcję saletry amonowej. W 2011 roku zysk netto przedsiębiorstwa wyrósł o ponad 12 razy do 445 mln dolarów (w 2010 roku zysk netto wyniósł 35 mln dolarów).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane