Rosyjski producent papieru i opakowań idzie na giełdę po 30 mld rubli

opublikowano: 13-04-2021, 13:08

Segezha liczy na zwiększone zainteresowanie inwestorów w czasie rosnącego na świecie popytu na „zielone” opakowania, informuje The Moscow Times.

Spółka chce wejść na giełdę w Moskwie po pierwotnej ofercie publicznej, która ma jej przynieść co najmniej 30 mld rubli (400 mln USD). Pieniądze mają być wykorzystane do dalszego wzrostu firmy, która w ciągu pięciu lat podwoiła przychody.

Segezha, która ma klientów w ponad 100 krajach, jest obecnie własnością koncernu Sistema, kontrolowanego przez oligarchę Władimira Jewtuszenkowa. Sistema chce utrzymać kontrolę nad spółką po IPO.

Segezha posiada 9,2 mln hektarów lasów w Rosji. Spółka korzysta z osłabienia rubla, bo ponad 70 proc. przychodów generuje w obcych walutach. W ubiegłym roku jej sprzedaż wzrosła o 17 proc. do 69 mld rubli (890 mln USD).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Moscow Times

Polecane