Rosyjski resort rozwoju prognozuje niższe tempo wzrostu w tym roku

opublikowano: 12-02-2019, 13:48

Rosyjskie Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego uważa, że nie jest możliwe utrzymanie tempa wzrostu PKB takiego jak w 2018 roku, informuje Moscow Times.

W ubiegłym tygodniu rosyjski urząd statystyczny ogłosił, że w 2018 roku PKB Rosji wzrósł o 2,3 proc. Tempo wzrostu było zatem największe od 2012 roku. W 2017 roku wynosiło 1,6 proc. Jako przyczynę tak dużego ożywienia gospodarczego wskazano skok produkcji budowlanej o 5,3 proc. w całym roku, który był zaskoczeniem, bo Rosstat szacował początkowo jej wzrost w okresie styczeń-listopad na 0,5 proc.  

- Przyspieszenie wzrostu PKB było przede wszystkim spowodowane czynnikami jednorazowymi, które nie są do utrzymania – poinformowało we wtorek Ministerstwo Rozwoju Gospodarczego, według którego tempo wzrostu gospodarczego Rosji spadnie w tym roku do 1,3 proc.

Bank Centralny Rosji prognozował, że PKB Rosji wzrośnie w tym roku między 1,2 a 1,7 proc. Bank Światowy oczekuje wzrostu o 1,5 proc., a Międzynarodowy Fundusz Walutowy o 1,8 proc. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy