Rosyjski start-up reprodukuje obrazy za 200 USD

DI, ewdn.com
28-04-2014, 14:22

Rosjanie opracowali technologię umożliwiającą druk kopii obrazów, które w pełni oddają fakturę pociągnięć pędzla przez artystę.

Dzieło Vincenta Van Gogha za 200 USD? Rosjanie przekonują, że to możliwe. Start-up o nazwie Prixel opracował tani sposób drukowania replik znanych obrazów.  

Prixel zajmuje się reprodukcją obrazów nawet najbardziej znanych artystów fot. prixel.ru
Zobacz więcej

Prixel zajmuje się reprodukcją obrazów nawet najbardziej znanych artystów fot. prixel.ru

- Replika kosztuje nie więcej niż 200 USD, a nowa technologia może być wykorzystywana w biznesie muzealnym, podaje portal East-West Digital News. Elena Krauzova z RBC Daily, która jest autorką tekstu, dodaje, że druk w podobnej technologii oferuje już japoński koncern Fuji, ale w jego przypadku cena jednego obrazu może sięgnąć nawet 33 tys. USD. 

Prixel korzysta z konwencjonalnych drukarek ultrafioletowych i swojego programu, co sprawia, że znacząco obniża koszty produkcji. Wcześniej Rosjanie drukowali takie repliki przy jednoczesnym użyciu drukarek 3D i UV.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, ewdn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Rosyjski start-up reprodukuje obrazy za 200 USD