“Rosyjskie akcje są tanie”

MD
opublikowano: 29-09-2009, 08:25

Mimo iż RTS wzrósł w tym roku już o 98 proc., najmocniej na świecie, rosyjskie akcje są tanie, twierdzi słynny Mark Mobius z Templeton Asset Management.

Mobius powiedział, że grupa Templeton zainwestowała w Rosji około 2 mld USD. Jego zdaniem, rosyjski system bankowy oferuje „wielkie możliwości”, ale nie wymienił konkretnych spółek.

- Nadal inwestujemy – powiedział Mobius podczas Russian- Singapore Business Forum w Singapurze. – W tym momencie sytuacja wygląda bardzo dobrze, rosyjskie akcje wyglądają na tanie w porównaniu z innymi rynkami akcji na świecie – dodał.

Dolarowy indeks RTS wzrósł w tym roku już o 98 proc. Wskaźnik cena zysk wynosi 14,3. Wskaźnik cena/zysk dla indeksu MSCI World wynosi 27,7. Inny rosyjski indeks, MICEX, zyskał od początku roku już 95 proc.

Przekonany o tym, że rosyjskie akcje są tanie, jest także Goldman Sachs. Według Sergieja Arseniewa z moskiewskiego oddziału amerykańskiego banku RTS wzrośnie jeszcze o 25 proc. w okresie kolejnych 12 miesięcy.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane