Rosyjskie hotele najdroższe na świecie

RB
opublikowano: 20-02-2008, 00:00

Najdroższe miasto świata oferuje najdroższe doby hotelowe. Średnio trzeba za nią zapłacić 483 USD.

Najdroższe miasto świata oferuje najdroższe doby hotelowe. Średnio trzeba za nią zapłacić 483 USD.

Turyści i biznesmeni za hotelowe luksusy w Moskwie płacą krocie. Według Hogg Robinson Group (HRG), firmy świadczącej usługi korporacyjne, za dobę w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach trzeba zapłacić średnio 483 USD.

— W tym roku ceny jeszcze wzrosną. Spadki zaobserwujemy dopiero w 2009 r. — uważa Margaret Bowler z HRG.

Wywindowane ceny na moskiewskim rynku to efekt rosnących cen gruntów oraz pierwszej pozycji na liście najdroższych miast świata. W stolicy Rosji jest 217 hoteli, które oferują 35 tys. pokoi. Do 2010 r. liczba hotelowych pokoi urośnie pięciokrotnie.

Na drugim miejscu w rankingu HRG znalazł się Nowy Jork. Za hotelową dobę trzeba zapłacić średnio 374 USD. Trzeci jest Paryż — 333,8 USD. Na czwartej pozycji uplasował się Dubaj. Za pokój z widokiem na palmy trzeba zapłacić 320,8 USD. Na 10., ostatnim, miejscu rankingu znalazł się Londyn. Doba spędzona nad Tamizą kosztuje 300 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: RB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu