Rosyjskie hotele podniosły ceny nawet o 5000 proc. przed mundialem

opublikowano: 24-01-2018, 12:51
aktualizacja: 24-01-2018, 12:54

„Zerogwiazdkowy” hotel w jednym z 11 rosyjskich miast, gdzie będą rozgrywane mecze piłkarskich mistrzostw świata w 2018 roku, podwyższył cenę pokoju o ponad 5000 proc., poinformowała rosyjska Federalna Agencja Turystyki.

Agencja zapowiedziała w grudniu, że będzie publikować „czarną listę” hoteli, które znacząco podwyższą ceny przed mundialem w 2018 roku. Była to reakcja na doniesienia, że hotele m.in. w Wołgogradzie, gdzie reprezentacja Polski rozegra mecz z drużyną Japonii,  podwyższyły już ceny nawet 40-krotnie.

Zobacz więcej

Ruble

Bloomberg

Agencja zrealizowała swoją obietnicę i przedstawiła listę najbardziej „pazernych” hoteli do wiadomości publicznej. Na jej szczycie znalazł się Hotel Agora z Kaliningradu, który podwyższył cenę za pokój do prawie 130 tys. rubli (7,7 tys. zł) w internetowym systemie rezerwacji z wynikających z państwowych regulacji 2400 rubli (143,65 zł). Zarządzająca hotelem Swietłana Owczinnikowa twierdzi jednak, że wzrost ceny o ponad 5000 proc. był niezamierzony.

- Błędy w systemie się zdarzają, prawda? – tłumaczyła się w rozmowie z portalem RBC.

Drugie miejsce na „czarnej liście” zajął hotel Tichyje Sady z Rostowa nad Donem, który podwyższył cenę pokoju o ponad 2,5 tys. proc. Trzeci jest kolejny „zerogwiazdkowy” hotel z Kaliningradu, który liczy sobie za pokój o ponad 1 tys. proc. więcej niż normalnie.

Co najmniej 1,5 mln zagranicznych kibiców ma przyjechać na mundial, który będzie rozgrywany między 14 czerwca i 15 lipca tego roku. Federalna Agencja Turystyki szacuje, że wydadzą oni łącznie nawet 2 mld USD w Rosji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, moscowtimes.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Rosyjskie hotele podniosły ceny nawet o 5000 proc. przed mundialem