Roszady personalne w unijnej pomocy

MIR
opublikowano: 20-01-2009, 00:00

Wiceministrem rozwoju regionalnego został Adam Ździebło, dyrektor gabinetu politycznego ministra.

Wiceministrem rozwoju regionalnego został Adam Ździebło, dyrektor gabinetu politycznego ministra.

Informacja o odwołaniu Janusza Mikuły, wiceministra rozwoju regionalnego, odpowiedzialnego m.in. za PO Infrastruktura i Środowisko, była sporym zaskoczeniem. Co ciekawe — z ogłoszeniem decyzji zwlekano blisko tydzień. Janusz Mikuła był jedynym wiceministrem powołanym jeszcze przez Grażynę Gęsicką, obecnie posłankę PiS. Ceniono go zwłaszcza za dużą wiedzę, dzięki której pomógł obecnym włodarzom płynnie przetrwać procedury wdrożeniowe Funduszu Spójności. Nie chce komentować powodów dymisji. Z nieoficjalnych informacji wynika, że minister Elżbieta Bieńkowska od dawna czekała na to, by awansować Adama Ździebło, dyrektora gabinetu politycznego. Opóźnienie z ogłoszeniem decyzji mogło wynikać ze sporu o niskim wykorzystaniu unijnych funduszy między byłą i obecną minister.

Nowy wiceminister jest prawnikiem, od studiów zajmował się funduszami unijnymi, także jako radny sejmiku śląskiego z ramienia PO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MIR

Polecane