Roszady w kosmetyce

AT
opublikowano: 02-02-2012, 00:00

Dyrektorzy handlowi siedzą na gorących krzesłach. Zmiany są w Dr Irenie Eris, Dax Cosmetics i Eveline.

Skończył się rok, rozpoczął sezon rozliczeń — w branży kosmetycznej jest już w pełni. Kolejne firmy, Dr Irena Eris, Dax Cosmetics i Eveline, wymieniają dyrektorów handlowych.

Do pierwszej z nich dołączyła Iwona Błońska-Orzoł, która wcześniej — przez ponad osiem lat — pracowała w US Pharmacia. Zastąpiła Ewę Blochem, która odeszła z Dr Ireny Eris jeszcze w ubiegłym roku. Wakat czeka w Evelinie, która szuka następcy Andrzeja Filipka, i podwarszawskiej firmie Dax Cosmetics.

Ubiegły rok był dość trudny dla branży — rynek kosmetyczny zanotował pierwszy od kilku lat spadek. To on miał skłonić spółki do zmian personalnych — przekonują konkurenci.

— Mają nadzieję, że świeża krew i nowe spojrzenie na to, co dzieje się w firmie i na rynku, da im szansę na zwyżki — mówi prezes spółki kosmetycznej, pragnący zachować anonimowość. Zdaniem Ewy Starzyk z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego, zmiany w trzech firmach mogą być zbiegiem okoliczności. Jeśli jednak branża odreagowuje w ten sposób trudny okres, to roszad może być więcej.

— Ten rok będzie równie trudny jak 2011 r., jeśli nie trudniejszy — uważa Leszek Kłosiński, prezes Oceanika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane