Rothschildowie oddają stery w firmie

ŁO, "Rzeczpospolita"
opublikowano: 11-02-2010, 11:54

- Nigel Higgins od marca będzie zarządzał bankiem Rothschild. Zastąpi Davida de Rothschilda, który pokieruje radą nadzorczą – informuje „Rzeczpospolita”. Oznacza to, że stery w legendarnym i  bardzo konserwatywnym banku przechodzą w ręce człowieka spoza rodziny założycieli.

– Wszyscy doskonale wiemy, że organizacje, które są statyczne i nie wprowadzają żadnych zmian, nie mają co liczyć na jakikolwiek postęp, i nie mają co marzyć o lepszej przyszłości – tłumaczył David de Rothschild w ”Financial Times”.

Higgins nie jest oczywiście postacią nieznaną w banku, pracuje w nim od 27 lat. Nie zmienia to faktu, że nominacja jest przełomowa, bo choć to zaufany pracownik, to nie łączą go więzi pokrewieństwa z rodziną założycieli. David de Rothschild podkreśla jednak, że jest zmiana ewolucyjna a nie rewolucyjna.

Historia rodzinnej firmy sięga końca XVIII wieku i handlu złotem, diamentami oraz finansowaniu linii kolejowych. Fortunę bank zdobył na inwestycji w Kanal Sueski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, "Rzeczpospolita"

Polecane