Roy Jones Jr. chce być obywatelem Rosji

PAP
opublikowano: 20-08-2015, 19:18

Znany amerykański bokser Roy Jones Jr., po spotkaniu na Krymie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, zadeklarował, że chciałby zostać obywatelem tego kraju.

"Kocham społeczeństwo rosyjskie, a ono kocha mnie" - powiedział w czwartek w Jałcie 46-letni były czempion i zaznaczył, że choć chciałby posiadać rosyjski paszport to nie zamierza zrezygnować z obywatelstwa amerykańskiego.

Jak dodał, chciałby pomóc w relacjach między USA i Rosją w czasach, gdy utrudnia je konflikt na Ukrainie.

Do spotkania Jonesa z Putinem doszło w tym tygodniu w Symferopolu, na należącym do Ukrainy Półwyspie Krymskim, który w ubiegłym roku został zaanektowany przez rosyjskie władze.

Przez niektórych ekspertów Jones w trakcie kariery uznawany był za najlepszego zawodowego pięściarza bez podziału na kategorie wagowe, inni widzą w nim w ogóle najlepszego w historii zawodowego boksu. Był mistrzem świata aż czterech kategorii wagowych: średniej, super średniej, półciężkiej i ciężkiej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy