Rozbudowa grupy wzmacnia Apatora

Kamil Zatoński
opublikowano: 18-08-2004, 00:00

Udany drugi kwartał Apatora przekonał inwestorów, że rozwój grupy nie napotyka przeszkód. Korekta prognoz finansowych jest już tylko kwestią czasu. Po półroczu zysk netto grupy kapitałowej wyniósł 13,5 mln zł, przy przychodach 82 mln zł. Wcześniejsze założenia zarządu są więc już nieaktualne, bo roczna prognoza mówiła o 124 mln zł skonsolidowanych przychodów i 21 mln zł zysku netto.

Skokowa poprawa wyników to efekt sprzedaży nieruchomości za ponad 22 mln zł i niedawnego przejęcia Pafalu. To nie koniec ekspansji toruńskiego producenta urządzeń pomiarowych. Na konkrety ze strony zarządu trzeba jednak jeszcze trochę poczekać. Inwestorzy dyskontują już jednak kolejne akwizycje.

Od listopada ubiegłego roku notowania spółki znajdowały się w powolnym trendzie wzrostowym, którego początek wyznaczyło dno na poziomie 37,3 zł. Od tego czasu kurs zwyżkował już o blisko 150 proc., czyniąc z Apatora jednego z tegorocznych giełdowych liderów. Zdecydowane przebicie oporu 87 zł na piątkowej sesji, tuż po publikacji wyników, część graczy wykorzystała do realizacji zysków. Cena akcji wybroniła się jednak przed spadkiem i obrała kurs na najbliższy opór 95-97 zł. Ostrzeżeniem przed nadmiernym optymizmem powinna być jednak niedawna sprzedaż 500 akcji przez jedną z osób zarządzających spółką po średniej cenie 83 zł. Ten poziom cenowy wyznacza zresztą najbliższe wsparcie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rozbudowa grupy wzmacnia Apatora