Rozbudowa i modernizacja wrocławskiego lotniska do 2011 r.

PAP
opublikowano: 19-03-2009, 20:48

Rozbudowa i modernizacja wrocławskiego lotniska ma potrwać do września 2011 r. i będzie kosztować ok. 450 mln zł. Obecnie trwa wyłanianie pięciu konsorcjów, które wezmą udział w II etapie przetargu na rozbudowę terminalu.

Decyzja o wyborze ostatecznego wykonawcy zapadnie prawdopodobnie w maju.

Jak poinformował PAP w czwartek prezes zarządu Port Lotniczy Wrocław Dariusz Kuś, oferty wykonawców będą analizowane pod kątem trzech kryteriów - najważniejszym z nich będzie cena. Władze lotniska liczą, że modernizacja lotniska z drogami dojazdowymi i parkingami będzie kosztować ok. 300 mln zł.

Pozostałe 150 mln zł władze chcą wydać na rozbudowę płyty lotniska z nowymi pasami startowymi i postojowymi. "Oferty będą rozpatrywane nie tylko pod kątem ceny, ale również pod kątem czasu realizacji inwestycji oraz gwarancji udzielanych przez wykonawcę" - tłumaczył Kuś.

Prezes Kuś podkreślił, że rozbudowa terminalu powinna zakończyć się nie później niż 30 września 2011 r. "Mamy nadzieję, że pierwsza łopata zostanie wbita już w czerwcu tego roku. Inwestycja powinna zakończyć się w okresie od 18 do 24 miesięcy" - dodał prezes.

Wszystkie inwestycje powinny zakończyć się ostatecznie do 2012 r. i są współfinansowana ze środków europejskich. (

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu