Rozbudowa metra jednym z priorytetów Hanny Gronkiewicz-Waltz

17-01-2007, 19:56

Zakończenie budowy pierwszej linii metra i rozpoczęcie budowy drugiej to jedna z priorytetowych inwestycji w stolicy - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent spotkała się w środę z przedstawicielami warszawskiego biznesu w siedzibie Business Centre Club.

Zakończenie budowy pierwszej linii metra i rozpoczęcie budowy drugiej to jedna z priorytetowych inwestycji w stolicy - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Prezydent spotkała się w środę z przedstawicielami warszawskiego biznesu w siedzibie Business Centre Club.

Prezydent stolicy zapowiedziała, że inwestycje w Warszawie mogą być prowadzone w partnerstwie publiczno - prywatnym, czyli z mieszanym kapitałem.

Jej zdaniem, trzeba usprawnić transport w ramach aglomeracji warszawskiej, ponieważ wiele osób, które pracuje w Warszawie, mieszka w sąsiednich gminach. Spotkała się w tej sprawie z ich burmistrzami. Chodzi m.in. o to, by wzorem innych wielkich miast, również z stolicy ograniczać używanie samochodów osobowych i przesiąść się na transport szynowy.

Do priorytetów prezydent zaliczyła rozładowanie ruchu drogowego na trasach wylotowych z miasta, co wiąże się z przejściowymi utrudnieniami w miejscach, gdzie będą prowadzone prace drogowego.

Bardzo ważne jest zmodernizowanie drogi z centrum Warszawy do Okęcia, tym bardziej, że niedawno oddano do użytku Terminal 2 - powiedziała.

Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała również usprawnienia rejestracji nowych przedsiębiorstw i ułatwienia poprzez stworzenie punktów działalności gospodarczej w wydziałach obsługi mieszkańców.

W poniedziałek Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła priorytety wśród projektów realizowanych w Warszawie z funduszy unijnych przyznanych na lata 2007-2013. To infrastruktura transportowa, komunikacja miejska i gospodarka ściekowa.

Do współfinansowanego przez Unię programu rozwoju dla Mazowsza na lata 2007-2013 stolica zgłosi także budowę kolejnych odcinków metra (od Ronda Daszyńskiego do Dworca Wileńskiego oraz dalej do stacji "Rembielińska", a także od Ronda Daszyńskiego do stacji "Chrzanów"), budowę trasy N-S od węzła Marynarska do węzła z Trasą AK oraz budowę Trasy Mostu Północnego.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Rozbudowa metra jednym z priorytetów Hanny Gronkiewicz-Waltz