Rozgrzane akcje FON

KSA
28-12-2007, 00:00

Podział akcji spółki zbliża się wielkimi krokami. Inwestorzy ruszyli na poświąteczne zakupy.

Podział akcji spółki zbliża się wielkimi krokami. Inwestorzy ruszyli na poświąteczne zakupy.

Pierwsza sesja giełdowa po świętach była udana dla akcjonariuszy FON. Walory spółki, produkującej konstrukcje stalowe i zamierzającej wejść w sektor deweloperski i drogowy, drożały najmocniej na rynku. Na zamknięciu kurs wyniósł 0,57 zł po 39-procentowym wzroście. Obrót przekroczył 25 mln zł.

Co było powodem wyskoku notowań FON? Komunikat, jeszcze przedświąteczny, o tym, że bydgoski sąd zarejestrował podział akcji w stosunku 1:10. FON złożył już w KDPW wniosek o wymianę akcji. Po jej dokonaniu — co powinno nastąpić w najbliższych dniach — w obrocie znajdzie się ponad 1,49 mld walorów bydgoskiej firmy. Ich wartość nominalna wynosić będzie 1 gr. Niewielka wartościowa zmiana ceny akcji będzie wywoływać duże wahania kursu, co lubią aktywni giełdowi gracze. Spółce zależało właśnie na uatrakcyjnieniu notowań, bo przy obecnej cenie trudno przywoływać argument o konieczności poprawy płynności.

Tymczasem w nowym roku akcji FON w obrocie będzie jeszcze więcej. Spółka będzie się ponownie starać o zatwierdzenie prospektu, dotyczącego emisji do 4,48 mld akcji serii F z prawem poboru oraz 4 mld akcji serii G bez prawa poboru (cena będzie równa wartości nominalnej, czyli 1 gr). Już raz o to wnioskowała, ale Komisja Nadzoru Finansowego odrzuciła dokument, bo zawierał nierzetelne informacje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rozgrzane akcje FON