Rozłucki: Decyzja o prywatyzacji giełdy coraz mniej realna w I półroczu

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 16-02-2005, 17:53

Prywatyzacja warszawskiej giełdy opóźni się, z uwagi na przedłużający się wybór doradcy prywatyzacyjnego. Oznacza to, że coraz mniej realne jest, iż decyzja MSP o sposobie prywatyzacji GPW zapadnie jeszcze w tym półroczu - poinformował w środę dziennikarzy prezes GPW Wiesław Rozłucki.

 Prywatyzacja warszawskiej giełdy opóźni się, z uwagi na przedłużający się wybór doradcy prywatyzacyjnego. Oznacza to, że coraz mniej realne jest, iż decyzja MSP o sposobie prywatyzacji GPW zapadnie jeszcze w tym półroczu - poinformował w środę dziennikarzy prezes GPW Wiesław Rozłucki.

"Decyzja MSP (co do sposobu prywatyzacji GPW) jest nadal możliwa do końca II kwartału, ale staje się to celem coraz bardziej ambitnym" - powiedział Rozłucki. "Mówię o decyzji MSP, a nie o zakończeniu procesu prywatyzacji" - dodał.

Ministerstwo Skarbu Państwa odrzuciło pod koniec stycznia ofertę Rothschild Corporate Finance Polska Sp. z o.o., jednego z dwóch chętnych na doradzenie przy prywatyzacji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Rothschild złożył w związku z tym protest, oddalony jednak na początku lutego przez MSP.

W przetargu na wybór doradcy przy prywatyzacji GPW uczestniczy obecnie tylko konsorcjum McKinsey & Company Poland, CDM Pekao oraz Ernst & Young Audit, jednak decyzja o wyborze jeszcze nie zapadła.

W opinii Rozłuckiego mimo to, że w przetargu pozostał tylko jeden kandydat, jeżeli spełni on określone wymogi, to może zostać wybrany.

Pierwotnie doradca dla GPW miał być wybrany do końca stycznia, ale proces ten został wydłużony przez protest Rothschilda. Ministerstwo Skarbu informowało, że GPW może być sprywatyzowana poprzez ofertę publiczną, wejście inwestora strategicznego lub poprzez zastosowanie łącznie tych dwóch sposobów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane