Rozłucki: Możliwy dwukrotny wzrost zysku GPW w 2005 r.

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-11-2005, 20:29

Zysk netto Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w tym roku może być dwa razy wyższy niż w zeszłym - powiedział w piątek dziennikarzom prezes GPW Wiesław Rozłucki. W 2004 r. zysk netto GPW wyniósł 23,2 mln zł.

 Zysk netto Giełdy Papierów Wartościowych (GPW) w tym roku może być dwa razy wyższy niż w zeszłym - powiedział w piątek dziennikarzom prezes GPW Wiesław Rozłucki. W 2004 r. zysk netto GPW wyniósł 23,2 mln zł.

 "Zysk netto może być dwa razy wyższy niż przed rokiem. Mieliśmy najlepszy rok w historii. Nasze koszty są stabilne, a po stronie przychodów mamy bardzo dobre wyniki" - powiedział Rozłucki. Dodał, że na wyniki spółki w tym roku pozytywnie wpływa m.in. koniunktura w polskiej gospodarce oraz efekty restrukturyzacji przeprowadzonej w spółce w latach 2002-2003.

Zapytany o prywatyzację GPW powiedział: "Obawiam się, że niestety znowu wróci dyskusja, czy w ogóle prywatyzować". Rozłucki wyjaśnił, że nie są to obawy związane z deklaracjami ministra skarbu, który nie wypowiadał się jeszcze w tej sprawie, ale są oparte na sejmowych wypowiedziach polityków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane