Rozmowy zespołów ekspertów PO i PiS są kontynuowane

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 15:31

Rozmowy zespołów ekspertów PiS i PO, które ustalają program przyszłego rządu, są kontynuowane - poinformował we wtorek po południu dyrektor biura prasowego PiS Konrad Ciesiołkiewicz. Zdementował tym samym wcześniejszą informację posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który powiedział dziennikarzom w Sejmie, że rozmowy te zostały zawieszone do czasu, aż PO podejmie decyzję odnośnie współtworzenia koalicji.

Rozmowy zespołów ekspertów PiS i PO, które ustalają program przyszłego rządu, są kontynuowane - poinformował we wtorek po południu dyrektor biura prasowego PiS Konrad Ciesiołkiewicz. Zdementował tym samym wcześniejszą informację posła PiS Przemysława Gosiewskiego, który powiedział dziennikarzom w Sejmie, że rozmowy te zostały zawieszone do czasu, aż PO podejmie decyzję odnośnie współtworzenia koalicji.

Po wypowiedzi Ciesiołkiewicza Gosiewski powiedział, że było to nieporozumienie.

"Rozmowy są kontynuowane, ale dla ostatecznego sukcesu tych rozmów jest potrzebna decyzja polityczna władz PO co do udziału w koalicji z PiS" - zaznaczył w rozmowie z PAP Gosiewski.

W poniedziałek po popołudniu ruszyły prace zespołu ekspertów PiS i PO ds. makroekonomicznych i budżetu państwa. Według desygnowanego na premiera Kazimierza Marcinkiewicza, jest to najważniejszy z zespołów pracujących nad programem przyszłego rządu. W skład zespołu makroekonomicznego i budżetu ze strony PiS weszli Cezary Mech, Wojciech Jasiński, Stanisław Kluza, Marek Zuber i Michał Krupiński. PO reprezentują Zbigniew Chlebowski, Mirosława Boryczko, Rafał Antczak i Stefan Kawalec.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane