Różne są talenty polskich menedżerek

DCZ
opublikowano: 20-06-2008, 00:00

Kobiety na kierowniczych stanowiskach częściej niż panowie odrzucają stereotypy płci, są bardziej zdecydowane, łatwo nawiązują relacje.

Kobiety na kierowniczych stanowiskach częściej niż panowie odrzucają stereotypy płci, są bardziej zdecydowane, łatwo nawiązują relacje.

— Podstawową wartością wnoszoną przez kobiety do firmy jest współdziałanie, zaangażowanie i poczucie wspólnych zasług, cierpliwość i rozwaga. Kobieta menedżer jest postrzegana jako odpowiedzialny i demokratyczny lider, który nie tylko decyduje, ale też umie słuchać i wykazuje zrozumienie dla codziennych trosk pracownika — twierdzi Małgorzata Rusewicz, ekspert programu Talent Club, dyrektor departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy PKPP Lewiatan.

Wielu ekspertów wskazuje, że zatrudnianie kobiet na stanowiskach decyzyjnych przyczynia się do umocnienia pozycji firmy na rynku. Przykładem są firmy, które dominują w światowych rankingach, a zatrudniają na kierowniczych i menedżerskich stanowiskach więcej kobiet niż mężczyzn.

— Kobiety są lepiej wykształcone niż mężczyźni, ambitne, zaradne, pracowite. Odbierają panom cechy do tej pory zarezerwowane tylko dla nich — uważa Monika Masztakowska z Diners Club Polska, organizatora programu Talent Club.

Panie menedżer chętniej też korzystają z kursów, szkoleń, studiów podyplomowych i programów podnoszących kwalifikacje zawodowe. Mają większą motywację, by systematycznie się dokształcać.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu