"Rozpad strefy euro jest możliwym najgorszym scenariuszem"

15-11-2011, 13:50

Rozpad eurolandu jest coraz częściej przewidywany jako wynik trwającego europejskiego kryzysu – powiedział CNBC.COM Larry Hatheway, główny ekonomista UBS.

- Pewna forma rozpadu strefy euro jest najgorszym możliwym scenariuszem dla Europy, zarówno pod względem finansowym, ekonomicznym jak i politycznym - powiedział Larry Hatheway, główny ekonomista UBS.

Zaprzysiężenie technokratycznych rządów we Włoszech i w Grecji nie zapewniło rynków o stabilizacji przyszłości regionu. W dalszym ciągu istnieją obawy, że nowi przywódcy nie staną na wysokości zadania.

- Myślę, że zapał jest, jednak brakuje odwagi do podejmowania niepopularnych decyzji. To czego teraz nam trzeba, to powód, by ludzie kupowali włoskie obligacje, a jest nim plan rozwoju, który pobudzi wzrost gospodarczy kraju, a nie go stłamsi poprzez politykę zaciskania pasa - powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / "Rozpad strefy euro jest możliwym najgorszym scenariuszem"