Rozpoczęła się kampania 'Zatrudnij niepełnosprawnego'

opublikowano: 27-02-2007, 13:16

Ruszyła kampania informacyjna "Zatrudnij niepełnosprawnego", skierowana do polskich pracodawców. Zdaniem jej organizatorów, jest konieczna, ponieważ aż 84 proc. polskich niepełnosprawnych nie jest w stanie znaleźć pracy.

Celem kampanii, zorganizowanej przez Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości i Business Centre Club, jest informowanie pracodawców o możliwościach zatrudniania niepełnosprawnych. Kampania ma również pomóc w przełamaniu stereotypów społecznych dotyczących wydajności i jakości pracy osób niepełnosprawnych.

W ramach akcji odbędą się 24 bezpłatne spotkania na terenie całego kraju, każdy przedsiębiorca będzie też mógł skorzystać z porad ekspertów dotyczących zatrudnienia niepełnosprawnych.

"70 proc. polskich pracodawców jest zainteresowanych stworzeniem miejsc pracy dla niepełnosprawnych, jednocześnie 85 proc. z nich nie posiada niezbędnych informacji" - powiedziała koordynator kampanii "Zatrudnij niepełnosprawnego" Anna Budzyńska. Dodała, że Polska pod względem tworzenia warunków do zatrudnienia niepełnosprawnych zajmuje jedno z ostatnich miejsc wśród europejskich państw.

Według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej około 5,5 mln Polaków to osoby niepełnosprawne. Jedynie dla 8 proc. z nich głównym źródłem utrzymania jest praca.

Informacje o projekcie można znaleźć w Internecie na stronie www.zatrudnijniepelnosprawnego.pl. Kampania jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęła się kampania 'Zatrudnij niepełnosprawnego'