Rozpoczęło się „Davos na pustyni”

opublikowano: 23-10-2018, 07:15

W Arabii Saudyjskiej rozpoczyna się trzydniowa konferencja Future Investment Initiative (FII), określana mianem „Davos na pustyni”.

Z powodu zabójstwa Jamala Khashoggiego, dziennikarza krytykującego władze królestwa, zbojkotowało ją kilkadziesiąt prominentnych osób ze świata biznesu i polityki. 

Rijad, dzielnica finansowa
Zobacz więcej

Rijad, dzielnica finansowa fot. Bloomberg

Sebastian Usher, bliskowschodni korespondent BBC donosi, że pomimo bojkotu „wielkich nazwisk”, setki osób zdecydowały się jednak przyjechać na FII. Szacuje się, że ok. 150 znaczących postaci z ok. 140 firm wystąpi podczas konferencji. Niekiedy będą to przedstawiciele firm, których szefowie głośno odmówili udziału w FII.

- Wśród uczestników mówi się o pragmatyzmie, o stawce, którą jest dobra przyszłość w Arabii Saudyjskiej, a także o ostatecznym pokonaniu przeszkody, którą jest sprawa Khashoggiego – powiedział Usher.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu