Rozpoczęło się posiedzenie nowej RN Polskiego Radia

Polska Agencja Prasowa SA
30-06-2006, 14:11

W piątek o godz. 13 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia - poinformowano PAP w sekretariacie Rady. Być może Rada wybierze nowy zarząd spółki.

W piątek o godz. 13 rozpoczęło się pierwsze posiedzenie nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia - poinformowano PAP w sekretariacie Rady. Być może Rada wybierze nowy zarząd spółki.

Wśród najpoważniejszych kandydatów do fotela prezesa Polskiego Radia media wymieniały m.in. byłego zastępcę redaktora naczelnego w "Tygodniku Solidarność" Krzysztofa Czabańskiego. Nie bez szans na wejście do zarządu miałby być również dotychczasowy prezes PR Andrzej Siezieniewski.

W czwartek minister Skarbu Państwa, jako Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiego Radia, udzielił absolutorium zarządowi i Radzie Nadzorczej Polskiego Radia kończącej się kadencji. Minister wyznaczył jako reprezentanta resortu do Rady Bogusława Kiernickiego.

Kiernicki jest prezesem istniejącej od ub. roku Fundacji św. Benedykta, zajmującej się działalnością na rzecz cywilizacji chrześcijańskiej. Fundacja wydaje pismo "Christianitas" oraz prowadzi serwis internetowy christianitas.pl.

Oprócz Kiernickiego, w skład nowej Rady Nadzorczej Polskiego Radia, wybranej w połowie czerwca przez KRRiT, wchodzą: Mirosława Bielecka (dziennikarka i wieloletnia prezes Radia Kielce), Jacek Kiczek (dziennikarz, sekretarz zarządu podkarpackiego PiS), Irena Kleniewska (doktor prawa, radna Warszawy; bez sukcesu kandydowała w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu z list PiS), Beata Kropiewnicka (ekonomistka, w przeszłości pracowała w agencji reklamowej, obecnie jest księgową w szpitalu Akademii Medycznej w Białymstoku).

Członkami Rady Nadzorczej PR zostali ponadto: Renata Kubińska- Sieradzka (socjolog, pracuje w Banku Zachodnim, kandydatka LPR w ubiegłorocznych wyborach do Sejmu), Mariusz Siembiga (politolog, dyrektor ds. kadr i administracji w wydawnictwie Polskapresse oddział Prasa Śląska), Agnieszka Szymańczyk (ekonomistka, zatrudniona w Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych) i Rafał Trusiewicz (prawnik, zgłoszony przez Samoobronę ekspert komisji do spraw bankowości i nadzoru bankowego).

Czwartkowe WZA pokrzyżowało plany starej Radzie Nadzorczej Polskiego Radia, która w czwartek po południu zaplanowała posiedzenie. Jej przewodniczący Jan Kidawa-Błoński powiedział wówczas PAP, że w tej sytuacji posiedzenie musi być odwołane.(

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęło się posiedzenie nowej RN Polskiego Radia