Rozpoczęło się spotkanie Marcinkiewicza i Rokity

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 14-10-2005, 14:16

W piątek po południu rozpoczęło się spotkanie kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza z kandydatem PO na wicepremiera Janem Rokitą. To drugie w tym tygodniu spotkanie przedstawicieli obu partii prowadzących rozmowy o utworzeniu rządu.

W piątek po południu rozpoczęło się spotkanie kandydata PiS na premiera Kazimierza Marcinkiewicza z kandydatem PO na wicepremiera Janem Rokitą. To drugie w tym tygodniu spotkanie przedstawicieli obu partii prowadzących rozmowy o utworzeniu rządu.

    Rokita ma przedstawić stanowisko Platformy wobec programu działań rządu opracowanego przez Marcinkiewicza. 

    Dokument zawierający cele rządu - zatytułowany "Solidarne państwo solidarnych obywateli" - Marcinkiewicz przekazał Rokicie na początku tego tygodnia. Później pracowali nad nim eksperciPlatformy.    W piątek przed południem Marcinkiewicz powiedział dziennikarzom, że spodziewa się "politycznych" uwag do sformułowanych przez niego w ubiegłym tygodniu czterech zasad, w oparciu o które ma funkcjonować rząd.

    Kandydat PiS na premiera zapowiada, że ostateczne decyzje związane z programem nowego rządu będą podejmowane po II turze wyborów prezydenckich. Rząd koalicyjny miałby powstać przed końcem października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane