Rozpoczęło się spotkanie ministra Religi ze związkowcami

opublikowano: 02-07-2007, 12:41

W poniedziałek w południe w Warszawie rozpoczęło się spotkanie ministra zdrowia Zbigniewa Religi z przedstawicielami związków zawodowych służby zdrowia. Wchodząc na spotkanie minister powiedział, że  przedstawiona przez niego propozycja zwiększenia składki na ubezpieczenie zdrowotne jest dyskusyjna.

Religa dodał, że o propozycji lekarzy, by podpisać między stronami ponadzakładowy układ zbiorowy można dyskutować, jeżeli jest to zgodne z prawem.

Szefowa Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych Dorota Garias powiedziała przed spotkaniem, że siostry nie odstępują od żądania 1 tysiąca zł podwyżki jeszcze pod koniec tego roku. Dodała, że jest to warunek, jeśli rząd chce, by przestało istnieć "białe miasteczko".

Szef Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy Krzysztof Bukiel powiedział, że wchodzi na rozmowy z niewielką wiarą w ich sukces. Podkreślił, że lekarze nadal postulują, by ich miesięczna płaca wynosiła 5-7,5 tys. zł miesięcznie.(PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęło się spotkanie ministra Religi ze związkowcami