Rozpoczęło się spotkanie premiera z klubem PO

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-11-2005, 21:01

W środę wieczorem rozpoczęło się spotkanie premiera Kazimierza Marcinkiewicza z klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Platforma to ostatnie ugrupowanie, z którym Marcinkiewicz rozmawia przed czwartkowym wystąpieniem z expose w Sejmie.

W środę wieczorem rozpoczęło się spotkanie premiera Kazimierza Marcinkiewicza z klubem parlamentarnym Platformy Obywatelskiej. Platforma to ostatnie ugrupowanie, z którym Marcinkiewicz rozmawia przed czwartkowym wystąpieniem z expose w Sejmie.

W przeciwieństwie do poprzednich rozmów Marcinkiewicza z innymi klubami parlamentarnymi, spotkanie z PO jest otwarte dla mediów.

Według dotychczasowych zapowiedzi posłów PO, spotkanie z premierem ma polegać jedynie na wysłuchaniu wystąpienia Marcinkiewicza.

Dziesiątki pytań, jakie mają do szefa rządu, posłowie Platformy chcą zadać podczas czwartkowej debaty w Sejmie nad expose i programem rządu.

Platforma - po tym jak jej rozmowy z PiS o koalicji rządowej, zakończyły się fiaskiem - zdecydowała, że nie poprze rządu Kazmierza Marcinkiewicza.

Podczas głosowania nad wotum zaufania dla gabinetu Marcinkiewicza w klubie parlamentarnym Platformy obowiązywać będzie dyscyplina obecności i głosowania przeciw.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane