Rozpoczęło się wspólne spotkanie władz Samoobrony i LPR

16-07-2007, 12:25

Wspólne posiedzenie władz Samoobrony i LPR rozpoczęło się po godz. 12 w poniedziałek w Warszawie w siedzibie Ligi. Politycy rozmawiają o zacieśnieniu współpracy oraz o tym, co dalej z koalicją.

Wcześniej lider Samoobrony Andrzej Lepper powiedział dziennikarzom, że uczestnicy poniedziałkowego posiedzenia prezydium Samoobrony jednogłośnie głosowali za opuszczenie koalicji, ale ostateczna decyzja w tej sprawie zapadnie po rozmowie z kierownictwem Ligi.

Z wypowiedzi polityków LPR wynika, że partia ta jest podzielona w sprawie przyszłości koalicji.

"LPR jest jak najdalej od wychodzenia z koalicji. Trwają wakacje parlamentarne, wszelkie decyzje o wyjściu z koalicji niewiele by zmieniły" - powiedział PAP Radosław Parda, sekretarz zarządu Ligi. Z kolei wiceszef LPR Wojciech Wierzejski ocenił w rozmowie z PAP, że jeśli Samoobrona postanowi opuścić koalicję, to prawdopodobnie Liga także zdecyduje się na taki krok.

Politycy Ligi i Samoobrony rozmawiają także o zacieśnieniu współpracy. Lepper poinformował w niedzielę, że rozważane są dwa warianty: utworzenie wspólnego komitetu wyborczego lub nowej partii.

Wspólne spotkanie kierownictw obu partii poprzedziły oddzielne posiedzenia władz Samoobrony i Ligi oraz rozmowa liderów: Andrzeja Leppera i Romana Giertycha. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Rozpoczęło się wspólne spotkanie władz Samoobrony i LPR