Rozpoczyna się seryjna produkcja aut w czeskim Kolinie

Polska Agencja Prasowa SA
28-02-2005, 13:29

Nowa fabryka konsorcjum Toyota-Peugeot-Citroen (TPCA) zbudowana w czeskim Kolinie rozpoczyna w poniedziałek seryjną produkcję - poinformował prezes TPCA Masatake Enomoto.

Nowa fabryka konsorcjum Toyota-Peugeot-Citroen (TPCA) zbudowana w czeskim Kolinie rozpoczyna w poniedziałek seryjną produkcję - poinformował prezes TPCA Masatake Enomoto.

    "W poniedziałek samochody zostaną oficjalnie zaprezentowane podczas salonu samochodowego w Genewie" - powiedział Enomoto w wywiadzie dla agencji CTK.

    "Pełną wydajność - 300 tys. samochodów rocznie, czyli jedno auto na minutę - zakład osiągnie w ciągu roku" - zapowiedział prezes TPCA.

    Do tej pory w Kolinie wyprodukowano próbnie 300 aut, które nie trafią na rynek, ale zostaną wykorzystane do szkoleń. Dziennik "Hospodarske noviny" podał w poniedziałek, że w tym roku TPCA powinna wyprodukować 150 tys. aut toyota aygo, peugeot 107 i citroen 106, z których większość trafi na rynek we Francji i Włoszech.

    W styczniu wiceprezes konsorcjum TPCA Jean-Pierre Chantossel ocenił, że koszty uruchomienia zakładu i produkcji, początkowo szacowane na 1,5 mld euro, będą o 200-300 mln euro niższe.     Do tej pory firmy wydały 650 mln euro na budowę zakładu, techologie, inwestycje dla dostawców i szkolenie pracowników.   TPCA będzie zatrudniać po całkowitym uruchomieniu produkcji 3 tys. pracowników. Teraz pracuje dla niej 1,6 tys. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Rozpoczyna się seryjna produkcja aut w czeskim Kolinie