Rozwiązania dla rozwoju biznesu

Material partnera strny
opublikowano: 10-06-2015, 00:00

ROZMOWA Z HANNSEM-THOMASEM KOPFEM, GBU CEE CEO

Jakie korzyści płyną z połączenia AMG.net i Bull z firmą Atos? Jakie plany mają na najbliższe lata?

Jaki był dla firmy AMG.net 2014 rok? Hanns Thomas Kopf: Z wielu względów był bardzo ważny — firma zakończyła go z przychodem 150 milionów złotych. W tym okresie doszło również do przejęcia Grupy Bull przez firmę Atos, która jest liderem w branży usług informatycznych na świecie. Przejmując firmę Bull, której częścią jest AMG.net, Atos stał się jeszcze ważniejszym graczem na rynku międzynarodowym i jednym z głównych dostawców superkomputerów.

A co bezpośrednio dla AMG.net oznacza połączenie z Atosem?

Utworzenie jednej marki zapewnia pełne połączenie doświadczeń i wiedzy wszystkich pracowników firm. Możemy dzięki temu zaprezentować nową jakość na polskim rynku IT, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność w procesach integracji systemów i projektów.

Jakie korzyści daje klientom fuzja firm?

Dzięki fuzji klienci AMG.net zyskują dużo większą stabilność, pewność jako kontrahenta, możliwość oparcia się na doświadczeniu i potencjale jednej z największych światowych grup informatycznych. Z punktu widzenia klienta, wchodząc w szeregi Grupy Atos, zyskujemy wielkość, dzięki której możemy być porównywani zarówno z największymi lokalnymi firmami informatycznymi, jak i graczami międzynarodowymi, którzy odgrywali ważną rolę na polskim rynku.

Jaka jest strategia Atosa na najbliższe lata?

Strategia nowego podmiotu skupi się przede wszystkim na dostarczaniu aplikacji kluczowychdla rozwoju biznesu naszych klientów wraz z partnerami: firmami Microsoft, SAP, Oracle i marką Bull. Rozwiązania Atosa są stosowane w najważniejszych sektorach rynku: telekomunikacyjnym, finansowym, energetycznym, publicznym, produkcyjno-handlowym. Dzięki szerokiej wiedzy i znajomości każdego z tych sektorów, zasad jego działania i procesów biznesowych w nim występujących jesteśmy w stanie dostarczać innowacyjne rozwiązania IT i spełnić wszystkie postawione nam wymagania.

Któryś z tych sektorów jest dla państwa najważniejszy?

Najważniejsze są dla nas przedsięwzięcia związane z administracją lokalną i rządową. Chcemy być jednym z kluczowych graczy na rynku i firmą, która będzie dostarczała największą część rozwiązań w cyfrowej transformacji Polski.

Jakie mają państwo plany, cele czy ambicje na przyszłość?

Podstawowym celem jest to, aby rozwijać firmę Atos. Nie chcemy stracić tempa — tym bardziej, że wiemy, jak rozwija się rynek informatyczny. Nasza firma ma potencjał, aby ten cel zrealizować. Jako polski oddział Atosa chcemy również walczyć o coraz większe projekty, dlatego stabilność całej Grupy będzie dla nas olbrzymim wsparciem. Już realizujemy kilka zleceń dla klientów m.in. w Europie, obu Amerykach i w Azji — wszystkie za pośrednictwem kolegów z innych biur Atosa. Chcemy kontynuować to, co jest najlepsze w obu firmach. AMG.net było spółką bardzo szybko rosnąca, ale także z własną kulturą, która wyróżniała ją od konkurencji. Wywodziła się ona z tego, co było fundamentem historii firmy. W najbliższych latach, już jako Atos w Polsce, chcielibyśmy kontynuować nie tylko historię, lecz także dotychczasowy wzrost. Przyszłość mierzy się ambicjami. A ambicje dotyczące tego, jak szybko chcemy się rozwijać, są duże.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Material partnera strny

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu