Czytasz dzięki

Rozwiązano umowę na transmisje meczów Premier League w Chinach

ARŻ, Reuters
opublikowano: 03-09-2020, 15:06

Brytyjska Premier League wypowiedziała umowę o wartości 650 mln GBP na transmisje meczów przez chińską telewizję CCTV. To pokłosie coraz bardziej napiętych stosunków pomiędzy oboma krajami.

Decyzja oznacza, że ​​państwowy nadawca z Państwa Środka nie pokaże rozpoczęcia nowego sezonu zaplanowanego na 12 września. Decyzja zapadła po przesunięciu transmisji meczów z głównego kanału sportowego do pobocznego, który przyciąga mniejszą liczbę widzów.

Zobacz więcej

Piłka nożna

Fot. Kelvin Stuttard/Pixabay

Zerwanie umowy może nieść ze sobą poważne konsekwencje finansowe dla angielskich klubów piłkarskich, przede wszystkim tych czołowych, które mają w Chinach miliony fanów i w ostatnich latach mocno angażowały się w działania marketingowe na terenie tego kraju.

Stosunki między dwoma krajami pogorszyły się w ostatnich miesiącach, gdy Wielka Brytania zakazała działalności giganta telekomunikacyjnego Huawei i sprzeciwiła się nowemu prawu bezpieczeństwa wprowadzonemu w Hongkongu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane