Czytasz dzięki

Rozwijaj swoje ukryte talenty

MK
opublikowano: 24-08-2007, 00:00

Wiele z dotychczasowych przekonań o skutecznym zarządzaniu można włożyć między bajki.

Wiele z dotychczasowych przekonań o skutecznym zarządzaniu można włożyć między bajki.

Tak przekonują Markus Buckingham i Curt Hoffman w książce „Po pierwsze: złam wszelkie zasady” (wyd. MT Biznes). Obalają m.in. mit, że każdy może odnieść sukces w każdej dziedzinie, byle miał właściwą motywację i silną wolę. Radzą, byśmy raczej rozwijali swoje naturalne uzdolnienia, niż koncentrowali się na przezwyciężaniu własnych ograniczeń. Według nich, podstawową rolą lidera nie jest poprawianie ludzi, lecz rozwijanie wybranych talentów.

Buckingham i Hoffman zwracają również uwagę na ścisły związek między wydajnością pracowników a kulturą organizacyjną. Przekonują, że jakkolwiek hojny system wynagrodzenia i dobra opinia o firmie mogą sprawić, iż najlepsi specjaliści będą chcieli się w niej zatrudnić, to jednak o tym, jak długo tam pozostaną i jak wydajnie będą pracowali, decydują ich relacje z bezpośrednim przełożonym.

Autorzy są związani z Instytutem Gallupa, ich wnioski wynikają z wieloletnich badań. Unikają jednak naukowej „chińszczyzny”, a każdą tezę ilustrują przykładami z codziennego życia firm. Książka trafiła na listy bestsellerów „New York Timesa”, „Wall Strett Journal”, „USA Today” i portalu Amazon.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MK

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy