Rozwój Nowe praktyczne kształcenie

DCZ
opublikowano: 15-04-2011, 00:00

Firma edukacyjna Pearson, do której należą m.in. Penguin, Dorling Kindersley, Longman i "Financial Times", współpracuje ze szkołami, uczelniami, pracodawcami i instytucjami prowadzącymi szkolenia w ponad 85 krajach. Teraz wprowadza na polski rynek markę Edexcel, czyli kwalifikacje akademickie i zawodowe (BTEC). Powstają one przy udziale brytyjskich pracodawców i przedsiębiorców, we współpracy z 83 organizacjami branżowymi i mają poparcie brytyjskiej administracji rządowej.

— Jest ponad 5000 standardowych kwalifikacji, których zdobywanie opiera się na praktycznych ćwiczeniach przygotowujących do zawodu i jest potwierdzone certyfikatem Pearson Edexcel. Nie ma egzaminów. Oceny zdobywa się za samodzielne rozwiązywanie problemów, przygotowanie projektów i prezentacji, a przede wszystkim za wykonywanie konkretnych prac. System zmusza studentów do samodzielności w praktycznym zastosowaniu zasad, reguł i mechanizmów, z którymi zapoznali się w teorii. Nauka może się rozpocząć już na poziomie gimnazjum i być kontynuowana podczas dalszej edukacji — wyjaśnia Andrzej Butra, dyrektor regionalny Edexcel.

Szkolenia BTEC obejmują nauki stosowane, sztukę i projektowanie, biznes, administrację i usługi wspierające dzieci i młodzież, budownictwo, obsługę klienta, inżynierię, fryzjerstwo i kosmetykę, ochronę zdrowia i opiekę społeczną, hotelarstwo, informatykę, ochronę środowiska, języki, zarządzanie i przywództwo, media, sztuki sceniczne i muzykę, służby publiczne i mundurowe, detal, sprzedaż, ochronę, sport i rekreację, szkolenia i edukację, transport i logistykę, turystykę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DCZ

Polecane