RPP pozostawi w czerwcu stopy procentowe bez zmian – analitycy

Internet Securities
26-06-2006, 14:51

Zdaniem wszystkich ankietowanych analityków, na czerwcowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

Zdaniem wszystkich ankietowanych analityków, na czerwcowym posiedzeniu Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

„Podtrzymujemy opinię, że RPP pozostawi na najbliższym posiedzeniu stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Istotniejsza będzie natomiast treść komunikatu po radzie” – napisali analitycy banku Banku Zachodniego WBK w raporcie.

„Inwestorzy będą oczekiwać sygnału, czy ryzyko inflacji pozostało takie samo czy zmieniło się od ostatniego komunikatu” – czytamy dalej.

Zdaniem Nory Szentivanyi, ekonomistki JP Morgan, w najbliższym czasie nie powinniśmy spodziewać się zacieśniania polityki pieniężnej w Polsce. Nie wyklucza ona jednej podwyżki o 25 pb. w IV kwartale 2006 roku.

„Większość członków RPP jest nadal daleka od opinii, że stopy proc. powinny pójść w górę, ale wszyscy przyglądają się inflacji bazowej, a także postępującemu spadkowi wartości polskiej waluty” – ocenia ekonomistka.

Natomiast ekonomiści Citibanku Handlowego oceniają, że komunikat po radzie będzie miał stonowany charakter.

„W naszej opinii Rada pozostawi stopy bez zmian i przedstawi neutralny komunikat, który powinien schłodzić oczekiwania rynku w kwestii przyszłych podwyżek stóp” – czytamy w komunikacie Citibanku.

Posiedzenie RPP rozpocznie się we wtorek, 27 maja, a decyzja spodziewana jest we środę, 28 maja w godzinach popołudniowych.

RPP po raz ostatni obniżyła stopy procentowe w lutym – o 25 pb do 4,0% w przypadku głównej stopy referencyjnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / RPP pozostawi w czerwcu stopy procentowe bez zmian – analitycy