RPP pozostawiła stopy proc. bez zmian, wciąż nie wyklucza zmiany nastawienia

31-03-2004, 14:27

ISB: Rada Polityki Pieniężnej (RPP) postanowiła utrzymać w marcu dotychczasowy poziom podstawowych stóp procentowych i neutralne nastawienie w polityce pieniężnej, choć nie wyklucza zmiany nastawienia na restrykcyjne na następnym posiedzeniu, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w komunikacie w środę. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Większość analityków ankietowanych przez agencję ISB nie spodziewała się żadnych zmian w poziomie stóp procentowych w marcu, nie oczekuje też żadnych zmian już do końca roku. Są jednak tacy, którzy spodziewają się podwyżek w kolejnych miesiącach. O obniżkach nie ma już mowy.

Rada zakończyła proces obniżek stóp procentowych w czerwcu 2003 roku, od kiedy to główna stopa (referencyjna) wynosi 5,25%. Po swoim ostatnim posiedzeniu w lutym Rada także zapowiedziała, że możliwa jest w najbliższej przyszłości zmiana nastawienia RPP z neutralnego na restrykcyjne, co już na pewno wykluczałoby obniżki stóp.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / RPP pozostawiła stopy proc. bez zmian, wciąż nie wyklucza zmiany nastawienia