RPP pozostawiła stopy procentowe i nastawienie bez zmian

Internet Securities
opublikowano: 30-11-2005, 14:18

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian i utrzymała łagodne nastawienie w polityce pieniężnej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę stopy procentowe bez zmian i utrzymała łagodne nastawienie w polityce pieniężnej, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Z ankiety agencji ISB wynikało, że 10 ekonomistów spodziewa się pozostawienia stóp procentowych na obecnym poziomie, natomiast trzech sądziło, że rada obniży stopy o 25 pb. Wszyscy byli zgodni, że nastawienie w polityce pieniężnej pozostanie łagodne.

We wtorek Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał dane o wzroście gospodarczym w trzecim kwartale, który był lepszy niż oczekiwali ekonomiści i wyniósł 3,7% r/r wobec prognoz na poziomie 3,4% r/r. Zdaniem analityków, takie dane wspierały pozostawienie stóp na dotychczasowym poziomie.

W tym roku RPP pięciokrotnie obniżała stopy procentowe – łącznie o 2 pkt proc. w przypadku głównej stopy referencyjnej, która wynosi obecnie 4,50%.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane